Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7-15 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Jak si vybrat práh

Jak si vybrat práh

Dřevěné dveřní prahy mají nejen svůj estetický význam, ale slouží zejména k utěsnění dveří proti průvanu. Zmírněním či úplným odstraněním netěsnosti dveří plní i ochrannou funkci, jelikož při požáru tvoří další bariéru zabraňující prostupu ohně do dalších místností.

Dveřní prahy vyrábíme ze dvou tuzemských nejčastěji používaných dřevin, jimiž jsou buk a dub. Oba druhy se vyznačují vysokou tvrdostí, nicméně dubové dřevo se oproti bukovému odlišuje výraznou kresbou dřeva a vyšší odolností proti povětrnostním vlivům, zejména pak vlhkosti.


Při výběru vhodných rozměrů dveřních prahů je nezbytné vycházet z rozměrů zárubní, přičemž jejich průchozí šířka odpovídá délce prahu. Kvůli možným nepřesnostem jsou naše prahy dodávány s délkovou nadmírou cca 20 mm, díkykteré se přesným zkrácením při montáži docílí dokonalého vzhledu a funkčnosti. Nehrozí tak, že by práh zcela nevyplnil prostor mezi zárubněmi. Jeho šířka by měla odpovídat šířce zárubní, aby je práh nepřesahoval. Pro správnou těsnící funkci musí práh zakrývat mezeru pode dveřmi, čemuž odpovídá právě jeho tloušťka. Většinu dveří bude možné osadit jedním z mnoha standardně vyráběných typizovaných rozměrů, které jsou na přední straně s oblou nebo šikmou hranou.

Typizované rozměry:

Šířka →
Délka ↓
60 mm70 mm80 mm100 mm120 mm150 mm180 mm200 mm
600 mm  
700 mm  
800 mm
900 mm
1 000 mm  
1 250 mm   
1 450 mm   
1 500 mm      
Tloušťka20 mm


V případě zájmu o atypický rozměr, jenž není uveden v tabulce, vyrobíme po domluvě práh na míru, přesně dle přání zákazníka. Stačí, když vyplníte poptávkový formulář, ve kterém uvedete veškeré potřebné údaje, a my se Vám ozveme s návrhem konkrétního řešení i cenovou nabídkou.

Nedílnou součástí našich prahů jsou i nabízené doplňky, jež podpoří jejich funkčnost, životnost a dle zvoleného výběru se stanou i ozdobou, chcete-li estetickým bytovým doplňkem.

Nejčastěji si zákazníci volí povrchovou úpravu prahu tvořenou dvěma vrstvami odolného podlahového laku do interiéru, který zachovává přírodní kresbu, strukturu a barvu dřeva. Současně chrání práh před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením. Pod zmíněný lak si lze rovněž vybrat jeden ze 7 základních odstínů tenkovrstvé lazury. Ta zbarví dřevo do požadovaného odstínu a zdůrazní jeho strukturu. Pro dokonalé sladění s dveřmi, podlahou či interiérem je možné si vybírat i z rozšířené nabídky tónovaných odstínů. Veškeré použité nátěry jsou ekologické, vodou ředitelné barvy BALAKRYL®.


UPOZORNĚNÍ:

Je zapotřebí vzít v potaz, že zde přiložený vzorkovník barev je pouze orientační a může se od skutečného lišit vlivem nastavení Vašeho sledovacího zařízení (monitoru, telefonu atd.), ve výsledném barevném odstínu se také projeví odstín podkladového dřeva v závislosti na druhu použité dřeviny. To vše ovlivní skutečný odstín nátěru. Doporučujeme tedy navštívit prodejce barev BALAKRYL®  ve Vašem okolí, kde si lze vzorkovník barev prohlédnout ve skutečnosti.

Pro dokonalou těsnící funkci nabízíme do drážky vložené silikonové těsnění v několika barvách. Toto těsnění zamezí průvanu pode dveřmi, a tím i úniku tepla z místnosti, bytu či domu.

Gravírováním vlastního textu, obrázku či loga na plochu dveřního prahu dostane vstup do místnosti osobitý vzhled, nápaditost a šarm

Zákazníci si nejraději volí loga firem, jména dětí, obrázky nebo třeba čísla hotelových pokojů.

 

Veškerý výběr je jen na Vaší fantazii, přáních a potřebách při zařizování a realizaci Vašeho interiéru.

Kde nás najdete

Sovadina 61
Bystřice pod Hostýnem, 768 61

Map

Kontakty
DŘEVOPRODUKT BEDNAŘÍK s.r.o.
(Po-Pá, 7-15 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz